OKRUHOVÝ SPECIÁL :

Audi TT Quattro 1.8T s výkonem 480HP

KAIPAN :

motory 1.8T

VW GOLF III :

1.8T s výkonem 400HP

KOMPLETNÍ STAVBA :

1.8T s odolností přes 700HP
Kontakt
centrála Beroun
Plzeňská 28
Králův Dvůr u Berouna

Informační linka a
objednávky
605 190 113

info@tdichip.cz
Novinky e-mailem

  

  

Počítadla

NOVINKY A ČLÁNKY

Zde naleznete novinky a články z našeho světa, tedy světa automobilů. Pokud chcete být informováni e-mailem o všech novinkách a nových článcích, přihlašte se k odběru novinek ve formuláři na konci stránky.


Zpět na seznam článků

 Nebezpečná hra se životy
Nebezpečná hra se životy
Podělím se s Vámi o příběh jednoho auta.

Byli jsme kontaktováni s žádostí o pomoc a vyřešení problému se sanitním vozem který zachraňuje životy ...

Pro zviditelnění jedna pražská firma udělala akci, že zvýší výkon vozidel záchranných sborů a to zdarma. Mnozí toto vyslyšeli a v dobré víře nabízeného - snížení spotřeby, tedy i snížení nákladů na provoz si úpravu nechali udělat.

Myšlenka dobrá, ale nejlepší věci jsou zadarmo a má to samozřejmě háček. Dotyčná sanitka během několika set kilometrů měla defekt na spojce. Stejný řidič, tedy stejný styl jízdy se sanitním vozem - většinou s lidmi, takže styl jízdy brzda plyn to rozhodně nebyl. Spojka se vyměnila a totéž se opakovalo během několika tisíc km znovu. Poté se k tomu přidalo turbodmychadlo. Podtrženo sečteno škoda cca 80 tis. Kč + náklady na výměnu dílů a další náležitosti. Majiteli došla trpělivost.

Auto přijelo k nám, úprava opravdu neodborně provedená, nesmyslné navýšení dávky paliva, tlak na turbodmychadle navýšený taktéž nesmyslně, ale nouzové limitery naštěstí nedotčené. Motor ve spodních otáčkách výrazně kopal a neměl zrovna kultivovaný chod.

Provedli jsme nápravu a vše je již v pořádku i s navýšením výkonu s ohledem na účel vozu.

Nepíšu to proto, že jsme nejlepší a provádíme nejlepší úpravy a opravy po různých "úpravcích", ale proto aby se tito zamysleli a přestali klamat okolí, neboť při defektu turbodmychadla nebo spojky a tímpádem znepojízdnění, mohl být v sanitce někdo, komu šlo o život a každá minuta byla velmi drahá. Říkejte to dál, ať se toto lidé dozví, neboť přístě v takto "upravené" sanitce můžete být Vy ...

Fotka je ilustrační, nejedná se přímo o toto vozidlo. Majitel chce zůstat v anonymitě.

Citace komentáře z facebooku:
Lukáš Krameš Mluvím z hlediska zdravotníka a z pozice záchranáře a chtěl bych Vám říct,že je neuvěřitelný že nějaký dobytek !!!!! si dokáže dovolit upravit řídící jednotku takovýmhle způsobem.A vidí vidinu peněz,ale neuvědomí si že, jak bylo zmíněno muže sedět tam on! a věřte mi že máme plné ruce práce zachraňovat životy a fakt už není čas řešit jestli auto jede nebo ne .Lidi probuďte se jde o životy denně nasazujeme svoje životy abychom Vám pomohly a vy se zachováte takhle ?
  Publikováno: 28.03.2013  (aktualizováno 29.03.2013)
 


 Další články
Jak probíhá ONLINE ladění motoru
Jak probíhá ONLINE ladění motoru
Úprava Audi TT 1.8T na 286HP
Úprava Audi TT 1.8T na 286HP
Jak probíhá přestavba na E85 u motorů FSI
Jak probíhá přestavba na E85 u motorů FSINenechte si ujít žádnou novinku! Přihlašte se k odběru novinek a my Vás budeme vždy informovat že se něco děje :)


Novinky e-mailem

e-mail:

certifikace ISO 9001