OKRUHOVÝ SPECIÁL :

Audi TT Quattro 1.8T s výkonem 480HP

KAIPAN :

motory 1.8T

VW GOLF III :

1.8T s výkonem 400HP

KOMPLETNÍ STAVBA :

1.8T s odolností přes 700HP
Kontakt
centrála Beroun
Plzeňská 28
Králův Dvůr u Berouna

Informační linka a
objednávky
605 190 113

info@tdichip.cz
Novinky e-mailem

  

  

Počítadla

NOVINKY A ČLÁNKY

Zde naleznete novinky a články z našeho světa, tedy světa automobilů. Pokud chcete být informováni e-mailem o všech novinkách a nových článcích, přihlašte se k odběru novinek ve formuláři na konci stránky.


Zpět na seznam článků

 Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP
Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP
Zase tu máme jednu šílenou přestavbu, hodně zajímavou přestavbu. Pojďte se s námi ponořit do velice zajímavého projektu, který momentálně vzniká a hlavně má skutečně zajímavý příběh.

V březnu 2017 jsem byl kontaktován jedním klukem s tím, že by chtěl upravit motor 1.2 TSI se základním výkonem 77kW ve vozidle Seat Toledo. Jednalo se o naprosto běžnou úpravu, jako jsem dělal každý den. Po úpravě jsem s ním mluvil a byl naprosto nadšen tím, jak vozidlo změnilo jízdní vlastnosti, ale i tak na něm bylo vidět, že by chtěl s výkonem dále. Nicméně jsme na téma dalších úprav jeho motoru vtipkovali, že s motorem ze sekačky toho moc nepůjde. Jak plynul čas a on ke mě stále jezdil na pravidelný servis jsme se častěji dávali do řeči a zjistil jsem, že je to další nadšenec do větších úprav vozidel a hlavně má velký zájem o sprinty, ale to nejvíc - je to srdcař a prostě to auto má skutečně rád.

Později jsme se domluvili na společnou návštěvu sprintů Krásno 2017 a Sprintování s Eliškou 2017 začátkem podzimu. Na těchto sprintech se Kuba i zúčastnil jako závodící, kdy výsledky nebyly nikterak dobré i z důvodu jeho zařazení. Jelikož ho to trápilo oslovil mě s tím, že by rád do auta motor z nového Leonu Cupra 5F. Prvně to vyznělo jako vtip, ale víc a víc jsme si o tom psali a stále mi posílal odkazy na různé vozy na náhradní díly. Jednoho dne jsme se sešli u mě na dílně a já mu odprezentoval jaké by byly možnosti a nakonec si vybral úpravu motoru 1.8T 20V na 300HP.

Když jsem sepsal co vše by bylo potřebné tak už mě Kuba navštěvoval víc a víc na dílně a přišel s tím, že by chtěl víc a nastavil mi nějaký budget k tomu, abych mu našel co nejvyšší výkon za danou cenu. Jak jsme se prokousávali různými nabídkami dostali jsme se k takovému množství komponentů na výkon kolem 700HP a začal se z toho rodit projekt, který mě začal zajímat víc a víc.

Měli jsme původně zůstat u předního náhonu, nakonec jsme se rozhodli, že z toho uděláme 4x4, takže bez trakce rozhodně nebudeme.


23.5.2018

Postupně nám dochází objednané díly a sháníme vše potřebné co nám ještě chybí.

Spokojený majitel kochající se tím, co bude mít v autě :)
Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP

Samozřejmostí je kovaná klika, jiné vačky, sací i výfukové ventily a spousta dalších komponent, ke kterým se ještě postupně vrátíme ...
Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HPPříběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HPPříběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP


6.8.2018

Motor je konečně v autě, vyráběli jsme několik držáků, které se později ukázaly jako nepoužitelné, neboť nebyl motor ve správné pozici a konečně máme finální verzi.


21.8.2018

Finišujeme se zapojením elektriky a dodatečné elektroniky a bude první start.


22.8.2018

Proběhl první start, úspěšně, vše pracuje jak má, motor běží krásně hladce. Máme radost :)


Videa k článku

1. díl https://www.youtube.com/watch?v=PIT1-s-KHaU
2. díl https://www.youtube.com/watch?v=dB7M8MgTFMo
3. díl https://www.youtube.com/watch?v=3czNLYs0P0s


ČLÁNEK BUDE POSTUPNĚ DOPLNĚN.
  Publikováno: 24.05.2018  (aktualizováno 22.08.2018)
 

 Fotogalerie
Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HPPříběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HPPříběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HPPříběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP
Příběh obyčejného šílenství - přestavba Seat Toledo 1.2 TSI na 700HP


 Další články
Špatně provedené odstranění filtru pevných částic
Špatně provedené odstranění filtru pevných částic
Autosalon Ženeva 2013
Autosalon Ženeva 2013
Odstranění filtru pevných částic - Volvo V50 2.0D
Odstranění filtru pevných částic - Volvo V50 2.0DNenechte si ujít žádnou novinku! Přihlašte se k odběru novinek a my Vás budeme vždy informovat že se něco děje :)


Novinky e-mailem

e-mail:

certifikace ISO 9001